Japānā tika radīts interesants braucamais: motocikls, kurš spēj stāvēt uz diviem riteņiem, bez sānu kājiņas.
Category Archives: cipari, fakti, tehnoloģijas
Robots-ceļu milicis? PSRS un Dubaja. Pagātne, mūsdienas un nākotne
Šodien vairs nav iespējams pateikt, kā viss bija patiesībā, taču vienā no padomju žurnāla «Modeļist-Konstruktor» (Modelētājs-Konstruktors) 1967.gada numuriem, bija nopublicēts interesants attēls.
Ilgas pēc izturīgajiem automobiļiem?
Mūsdienās aug to spēkratu īpatsvars, kuru resurss nepārsniedz 300 tūkstošus kilometrus. Agrāk šis cipars pārsniedza 1 miljonu. Daudzi no ilgdzīvotājiem joprojām braukā pa ceļiem. Minēsim dažus piemērus.
Viesnīca Bentley un Morgan alus
Mēs nejokojam. Britu elites automobiļu ražotāji ir izlēmuši paplašināt savas darbības jomu.
Dīzeļa sprauslas blīvēšana, izmantojot atsperpaplāksni
Kārtējo interesanto atgadījumu mums pastāstīja Distehnika kompānijas speciālisti. Uz remontu atvestā spēkrata dzinējs darbojās nevienmērīgi, bet no zem sprauslas nāca gāzes. Smags bojājums? Nē, vienkārši auto pabija remontā.
Veco Moskviču kolekcija Daugavpilī
Bieži vien interesantas lietas atrodas mums blakus, bet mēs par to pat nenojaušam. Piemēram, Daugavpilī dzīvo kāds cilvēks, kurš nodarbojas ar «Moskvič» automobiļu atjaunošanu un kolekcionēšanu. Izņemot automašīnas, kolekcijā ir arī citas ievērības cienīgas lietas.
300 km/h ar bagāžnieku uz jumta
Bedre ceļa platumā
Kāda ir vislielākā bedre, kuru jūs esat redzējuši? Kā būtu ar bedri, kuras platums ir pa visu braucamo daļu (apmēram 30 metrus), bet dziļums – 15 metrus?
Pokemonu ķeršana pie stūres
Spēle Pokemon Go izplatās ātrāk nekā vīrusi filmās par zombijiem. Spēlei ir līdzīgs efekts: cilvēks, kurš aplīp ar pokemonu ķeršanu, pilnīgi izkrīt no realitātes un pārvēršas par zombiju. Neskaitāms ir to cilvēku skaits, kuri nokļuva zem mašīnas, ķerot pokemonus uz ielas. Bet trakākais ir tas, ka arvien biežāk pokemonu ķērāju rindas papildina auto vadītāji.
Pavisam cita Toyota
Ko mēs nezinām par Toyota automobiļiem? Daudz ko. Zem šīs markas tiek ražoti daudzi vidējam eiropietim nezināmi modeļi. Runa nav par amerikāņu modeļiem, tādiem kā Highlinder, Venza vai Sequoia, kuri pie mums ir reti, bet tomēr sastopami, bet gan par modeļiem, kurus nezina amerikāņi, bet reizēm – pat japāņi.