Ko mēs zinam par Ungāriju? Uz pirmo skatu – neliela, ne tā bagātākā ES valsts. Bet, tajā pašā laikā, automobiļu ziņā, šī valsts – interesantāka nekā sākumā varētu šķist.
Ko mēs zinam par Ungāriju? Uz pirmo skatu – neliela, ne tā bagātākā ES valsts. Bet, tajā pašā laikā, automobiļu ziņā, šī valsts – interesantāka nekā sākumā varētu šķist.
Foto piezīmes par automobiļu tematiku no ASV ceļiem un ielām. Bez jebkādas sistematizācijas. Vienkārši novērojumi par to, kā viss ir iekārtots un kā dzīvo cilvēki. Štatos ir daudz kas tāds, kas atšķiras no mūsu auto ikdienas, bet kaut kas tieši pretēji ir līdzīgs. Jebkurā gadījumā, salīdzināt vienmēr ir interesanti.
Vienā no specializētajām izstādēm, kompānija Volvo Trucks, līdzās vienkāršiem kraviniekiem, kārtējo reizi demonstrēja šarnīru savienotos pašizgāzējus. Interesanti ir tas, ka pēc Volvo pārstāvju vārdiem, daži izstādes apmeklētāji izbrīnījās: vai tad zviedru ražotājs izlaiž tādas mašīnas? Un, kur tās tiek pielietotas?
Ķīpsalā notikušajā moto izstādē tradicionāli bija daudz interesanta. Konkrēti, Latvijas retro kluba stendā bija izstādīti diezgan interesanti moto tehnikas modeļi, daži no kuriem Latvijā ir tikai vienā eksemplārā. Eksponātu vecums – ap 50 gadi un vairāk. Turklāt uz parādītiem modeļiem ir pielietoti diezgan interesanti konstruktīvi risinājumi. Stendā bija tā saucamais pilnpiedziņas mopēds, motovelosipēdi ar piespiedējdzinēju un daudz kas cits.
Rīgā līdz 12. aprīlim notiks tradicionālā izstāde AUTO 2015.
Īsa fotoreportāža.
Visiem dzīves gadījumiem noderīgas eļļas un auto ķīmija,
Lasīt tālāk
Pareizi saka: Ķīna nāk virsū visos virzienos, un karjeru tehnikas ziņā – arī. Izskatās, ka drīz konkurenci tādām mašīnām kā BelAZ vai Caterpillar sastādīs ķīniešu spēkrati. Pieteikums – vairāk nekā nopietns: Ķīnā jau būvē karjeru pašizgāzējus, kuru kravnesība pārsniedz 400 tonnas.
Nesen Rīgā notika Suzuki Vitara jaunās paaudzes prezentācija, kuru organizēja Suzuki oficiālais dīleris. Izmantojot iespēju, mēs apmeklējām notikumu, kuras laikā ne tikai iepazināmies ar jauno spēkratu klātienē, bet arī uzzinājām dažus interesantus faktus no Suzuki vēstures.
Šodien Londonā nav trolejbusu. Taču kādreiz bija: 1931…1962. gadam Anglijas galvaspilsētā bija ap 70 trolejbusu maršrutu. Starp citu, paši trolejbusi pārsvarā bija pārtaisīti no autobusiem – zināmiem divstāvu Routmaster (sk. foto). Vēsture atkārtojās: Londonas vadība jau ne pirmo gadu nopietni domā par elektriskā sabiedriskā transporta atgriešanu pilsētas ielās.