Jaunais izgudrotājs no Zviedrijas radīja interesantu aparātu: 4-riteņu velomobili, ar sēžu kā ligeradam, papildus elektrisko piedziņu un auduma virsbūvi no ūdens necaurlaidīga materiāla.
Jaunais izgudrotājs no Zviedrijas radīja interesantu aparātu: 4-riteņu velomobili, ar sēžu kā ligeradam, papildus elektrisko piedziņu un auduma virsbūvi no ūdens necaurlaidīga materiāla.
Молодой изобретатель из Швеции построил весьма интересный аппарат: 4-колесный веломобиль с посадкой, как у лигерада, дополнительным электроприводом, и тканевым кузовом из непромокаемого материала.
Vai ir iespējams samazināt automobiļa bremzēšanas ceļu par 40%? Tas ir iespējams, pie nosacījuma, ka spēkrats tiks aprīkots ar papildus vakuuma bremzēm.
Nesen te tika stāstīts par divriteņu reklāmu pagātnē: par XIX gs. beigu – ХХ gs. sākumu un 1950…1990. gadu reklāmu. Mūsdienu vizuālā reklāma kļūst arvien krāšņāka, bet pats galvenais – tajā arvien aktīvāk tiek izmantotas datoru tehnoloģijas, konkrēti – Photoshop. Lūk, daži piemēri.
Pirms laika te tika stāstīts par XIX gs. beigu – ХХ gs. sākuma divriteņu reklāmu. Pēc šodienas mērauklas tā, laikam, izskatās nedaudz naivi. ХХ gs. beigās sabiedrība aizrāvās ar kosmisko tēmu, poligrāfija kļuva vairāk pieejama, bet dizaineri, augošās konkurences apstākļos, palika kreatīvāki. Un divriteņu, gluži kā daudzu citu preču reklāma, mainījās.
Divriteņu industrija parādījās aptuveni 19. gadsimta pirmajā pusē. Kopā ar to parādījās nepieciešamība popularizēt un pārdot velosipēdus, kam līdzi, dabiski, parādījās reklāma. Daža vecā reklāma vēl šodien izskatās kreatīvi, cita – savādi, bet jebkurā gadījumā – interesanti.
Velosipēdu kultūra visā pasaulē arvien vairāk iekļūst cilvēku dzīvē. Kad tādu cilvēku vidū atrodas dizaineri, dzimst oriģinālas lietas, piemēram, tādas kā šinī apskatā. Kaut kas – vienkārši nestandarta projekti, bet kaut kas – sērijveida ražojumi.
Situācija ar mūsdienu autoražošanu
Tadu izturīgu mašīnu, kā, piemēram, klasiskais Gelandevagens, kur var nobraukt bez kapitāla remonta gandrīz 900 000 t.km, šodien jau gandrīz nav. Šodien mašīnas ir augsti tehloloģiskas. Bet nerakstīts likums: jo konstrukcija ir sarežģītāka, jo tā ir mazāk izturīga. Viss tas pilnā mērā ir attiecināms uz mūsdienu automobiļiem. Kas būs ar ekspluatācijas izturību, ja šo sarežģīto konstrukciju regulāri mēģināt padarīt lētāku, tajā pašā laikā mēģinot neatpalikt modeļu-marketinga sacīkstēs?
Autobuss, kurš māk peldēt
Mūsu atbilde Kalifornijai
Izlasīju postu par amfībijām, un sapratu, kā trūkst Rīgai – autobusu-amfībiju. Uz ko es tēmēju? Uz to, ka autobus-amfībija ir forša lieta tūristiem, bet to pie mums ir pietiekoši daudz. Starp citu, tamlīdzīgi transporta līdzekļi ir daudzās pasaules pilsētās.