Tas nav fotošops. Šādas mašīnas ražoja Jelgavā, RAF rūpnīcā.
Automobiļi tika ražoti pēc speciāla «Īpašās nozīmes garāžas», kura apkalpoja PSRS pirmās personas, uzdevuma.
Tie ir speciāli sanitārie auto, kas piedalījās kortežās, kuras pārvadāja augsti stāvošās partijas personas. Parasti šāda mašīna noslēdza kortežu.
Pirmais GAZ-13S eksemplārs tika radīts 1968. gadā, bet sākot ar 1973. gadu tas, nelielām sērijām, tika ražots RAF rūpnīcā. Lai izceltu šo faktu, spēkrata aizmugurējā daļā bija RAF šilte.
Pēc dažādiem vērtējumiem, tika uzbūvētas 20…30 GAZ-13S automašīnas.
Pirmo izlaiduma gadu mašīnām bija liels stikls, bez statņa aiz aizmugurējām durvīm.
Vēlākiem eksemplāriem jau bija statnis.
Dzinējs palika standarta: 5.5 l V8, 195 z.s. PK – 3-pakāpju «automāts».
Salonā, uzreiz aiz pirmās sēdekļu rindas, bija starpsiena. Aizmugurējā daļā atradās nestuves, kastes ar medicīnas aprīkojumu un kronšteins zem pilināmo pudeli.
Pie aizmugurējām labās puses durvīm atradās skābekļa baloni un elektrošoka aparāts: viss pirmo partijas cilvēku glābšanai. Visa aparatūra, ieskaitot sakaru līdzekļus, svēra vairākus simtus kilogramus. Spēkrata svars izauga no 2.6 līdz 3 tonnām, tāpēc aizmugurējā piekarē uzstādīja pa divām papildus lokšņu atsperēm.
Daži universāļi tika izlaisti ar vienkāršu pasažieru salonu, bez medicīnas aprīkojuma. Bija arī versija ar neveramiem aizmugurējiem logiem – katafalks.
1980. gadu sākumā divus katafalkus aprīkoja ar japāņu firmas Toshiba kondicionieriem un aizsūtīja uz Vjetnamu. Tolaik pastāvēja Ķīnas-Vjetnamas kara draudi, un tika izskatīta Ho Ši Mina iebalzamētā ķermeņa izvešanas iespēja no Hanojas.
Daži šīs mašīnas eksemplāri ir saglabājušies līdz mūsdienām.
Kolekcionāru aprindās tās tiek augstu vērtētas. Reizēm par GAZ-13S tiek prasīta summa, kura ir pielīdzināma jauna Bentley Continental cenai. Un cilvēki maksā, jo «Čaika» GAZ-13S – īsts ūnikums.