Mikroautomobiļi Holandē

Te tika stāstīts par franču mikroautomobiļiem, kuri ir populāri ne tikai dzimtenē, bet arī citās Eiropas valstīs. Bet Holandē ir pašu ražoti mikroautomobiļi, kuri ir diezgan populāri šīs valsts iedzīvotāju vidū.

 

1505_Holland_Canta (7)

 

Šie spēkrati saucas Canta. Šodien tās pašas Amsterdamas ielās šādas mašīnas ir sastopamas diezgan bieži.

 

1505_Holland_Canta (3)

 

Sākotnēji tie tika izgudroti kā transporta līdzeklis, cilvēkiem ar ierobežotām spējām. Pirmo tādu mašīnu vēl 1995. gadā izstrādāja holandiešu kompānija, kuras specializācija – krēslu uz riteņiem ražošana.

 

1505_Holland_Canta_kreslo-view1

 

Šiem krēsliem ir plats pielietojums: sākot ar pastaigu transportu tūristiem vai veciem ļaudīm un beidzot ar policijas patruļas transportu gājēju zonās.

 

1505_Holland_Canta_kreslo

 

1505_Holland_Canta_kreslo-cop

 

Bet atgriezīsimies pie Canta. Ar laiku daudzi parasti holandieši saprata, ka šis mikroautomobilis ir diezgan ērts personīgais pilsētas transportlīdzeklis.

 

1505_Holland_Canta (9)

 

Tikai cena priekš sava izmēra – diezgan nopietna. Bāzes Canta LX maksā 11850 €, balta vai sarkana. Dzinējs – 160 cm³, piedziņa – priekšējā. Par piemaksu ir iespējama 200 cm³ agregāta uzstādīšana, kā arī krāsa var būt sudraba vai zaļa.

 

1505_Holland_Canta (12)

 

Ražošanas programmā ir arī speciāla versija, kurā var iebraukt pa aizmugurējām durvīm ar invalīdu ratiņiem. Tāda Canta ir aprīkota ar hidraulisko pacēlāju priekš šādiem ratiem, un tās cena ir 18500 €.

 

 

Mikroautomobiļu popularitāti vienkāršo iedzīvotāju vidū nosaka vairāki faktori. Priekš Canta nevajag tiesības. Ar šo mašīnu var pārvietoties pa veloceliņiem un parkot to uz trotuāra. Tiesa gan, izbraukt ārpus pilsētas robežām un braukāt pa auto maģistrālēm – aizliegts.

 

1505_Holland_Canta (4)

 

Maksimālais šādu spēkratu ātrums – 45…50 km/h. Ir versijas priekš Anglijas, kuru maksimālais ātrums ir palielināts līdz 70 km/h. Tiek ražotas arī Vācijas tirgum paredzētas elektroversijas.

 

1505_Holland_Canta (8)

 

Automobiļa svars – 345 kg. Iekšpusē – divas vietas, kaut gan diviem cilvēkiem tur būs par šauru. Interjers – ļoti vienkāršs: drošības spilvena – nav, spoguļiem – manuālais regulējums, stikli ir nevis nolaižami, bet gan nobīdāmi.

 

1505_Holland_Canta (11)

 

Canta – tas ir laikam pasaulē vismazākais sērijveida automobilis. Tas ir mazāks nekā Renault Twizzy, bet Smart salīdzinājumā ar to – vispār milzis.

 

1505_Holland_Canta (1)

 

Bagāžas nodalījuma durvis ir līdzīgas ledusskapja durvīm.

 

1505_Holland_Canta (5)

 

Starp citu, pēdējā laikā Canta iegūst arvien lielāku popularitāti Holandes jaunatnes vidū.

 

1505_Holland_Canta (6)

 

Lietotu mašīnu var iegādāties lētāk un tas ir viennozīmīgi prestižāk nekā divritenis.

 

1505_Holland_Canta (10)

 

Lūk, kā šis brīnums braukā:

 

 

 

Mūsu Facebook lapu
fb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mūsu Facebook lapu
fb